РУС УКР
Задати питання

Перед вживанням препарату необхідно обов'язково проконсультуватися з лікарем.

Ознаки грипу
06/03/2018

Ознаки грипу

Грип не випадково називають хворобою, яка страшніше за війну, оскільки щорічно епідемії забирають тисячі життів. Вірус, що його викликає постійно мутує, тому неможливо виробити імунітет проти всіх його штамів. Хвороба небезпечна як для дитини, так і для дорослого, оскільки протікає важко і призводить до тяжких ускладнень. Щорічно вона вражає близько 20% всіх хворих людей. Особливо чутливі до вірусу діти, оскільки їх імунна система тільки формується. Але не варто впадати у відчай, є способи запобігти хворобі або зменшити її наслідки.

Перш за все, потрібно знати, які ознаки грипу, щоб негайно почати лікування.

Хвороба починається різко і для неї характерні:

Перші ознаки грипу — температура

 • висока, до + 39º С температура тіла
 • слабкість
 • сильний озноб
 • головний біль
 • біль в м'язах

Що стосується кашлю і нежиті, вони не завжди з'являються в перший день хвороби, частіше на 2-3 добу. Що робити, якщо ви помітили у себе або у членів своєї сім'ї ознаки грипу? Перш за все, не панікувати та звернутися до лікаря. Не варто нехтувати лікуванням і переносити хворобу на ногах — це небезпечно для вашого здоров'я, крім того, ви заражаєте оточення, бо грип передається повітряно-крапельним шляхом.

Перші ознаки грипу у дітей

Дуже живучий міф про те, що причина грипу — промочені ноги, але це не так. Переохолодження не провокує хворобу, але може істотно підвищити шанси заразитися і привести до того, що ознаки грипу у дитини будуть виражені більш різко. Протікає хвороба у дорослих і у дітей по-різному. Відповідно, дещо відрізняються симптоми і лікування. Потрібно вчасно помітити перші ознаки грипу у дітей.

Лікарі до них відносять такі:

Перші ознаки грипу у дитини

 • підвищення температури до 40º С (особливо небезпечно, якщо дитині менше 5-ти років)
 • лихоманка
 • млявість
 • головний біль
 • ломота у всьому тілі
 • сухий кашель
 • нежить

Оскільки життєдіяльність вірусу призводить до інтоксикації організму, можуть з'явитися додаткові ознаки грипу у дітей: зниження апетиту, розлад шлунка, блювота. Бо токсини вірусу руйнують капіляри, у дітей може йти носом кров, з'являється висип. У більш важких випадках, коли уражається нервова система, у дитини можуть бути марення, галюцинації, судоми.

Потрібно пам'ятати, що хвороба має інкубаційний період, тому перші ознаки грипу у дітей можуть проявитися лише через 2-3 доби після зараження. Як тільки ви помітили перші ознаки грипу, викличте лікаря і неухильно виконуйте його приписи.

Грип у дитини може протікати в легкій, середній, важкій та гипертоксичній формі. Тому не пропустіть перші ознаки грипу, це допоможе уникнути ускладнень, а саму хворобу малюк перенесе значно легше. Не варто відмовлятися від госпіталізації, якщо ознаки грипу у дитини вказують на важке протікання хвороби.

Грип: ознаки грипу у дорослих

Грип, ознаки якого легко сплутати з симптомами інших хвороб, дуже заразний. Вірус грипу може розповсюджуватися повітряно-краплинним шляхом на відстань до трьох метрів і залишатися життєздатним в повітрі кілька хвилин, що робить його дуже небезпечним. Хвороба вражає практично всі системи організму, тому призводить до тяжких ускладнень. Перш за все, страждає дихальна система, тому перші ознаки грипу у дорослих — підвищена температура і неважкі форми катаральних явищ. Хвора людина особливо небезпечний для оточення в перші три дні, оскільки не підозрює, що є носієм захворювання. Дуже часто симптоми ігноруються, але, з огляду на небезпеку захворювання, що з'явилися ознаки грипу у дорослих повинні стати приводом для негайного виклику лікаря. Таким чином, ви можете уникнути ускладнень і перемогти хворобу за 7-8 днів. Літнім людям, людям з ослабленим імунітетом, вагітним особливо небезпечний грип та ознаки його ігнорувати не можна ні в якому разі.

Що робити при перших ознаках грипу

Хворобу може і повинен діагностувати лікар. Якщо у вас визначили грип, перші ознаки якого вже проявилися, не варто панікувати. Як і при будь-якій іншій інфекційної хвороби, при перших ознаках грипу важливо діяти негайно. Що робити при перших ознаках грипу?

Дієвими будуть наступні кроки:

Дії при перших симптомах грипу

 • при перших ознаках грипу залишайтеся вдома
 • точно приймайте медикаментозне лікування, призначене лікарем
 • дієта має на увазі легку білкову їжу і рясне пиття, яке виводить продукти життєдіяльності вірусу
 • тепло одягайтеся, при цьому провітрюйте, мийте і зволожує приміщення

Не забувайте, наскільки підступний грип: перші ознаки, які ви проігноруєте, можуть привести до ускладнень. Важливо почати своєчасне лікування за допомогою спеціальних препаратів, наприклад, Ергоферона. Ергоферон володіє посиленою противірусною дією і блокує активність вірусу, попереджаючи його розмноження і подальше поширення по організму. Крім того, препарат дозволяє боротися з рядом симптомів грипу за рахунок протизапального і антигистаминного компонентів. Приймати засіб слід відповідно до інструкції.

Ми використовуємо файли cookie, щоб дозволити нашому сайту працювати належним чином, персоналізувати контент і рекламу, надавати функції соціальних мереж і аналізувати наш трафік. Ми також ділимося інформацією про використання вами нашого сайту з нашими партнерами в соціальних мережах, рекламі і аналітиці.