РУС УКР
Задати питання

Перед вживанням препарату необхідно обов'язково проконсультуватися з лікарем.

Інкубаційний період грипу. Важливо знати!
15/03/2018

Інкубаційний період грипу. Важливо знати!

Будь-яке захворювання проявляється не відразу. Лише після накопичення в організмі великої кількості хвороботворних мікроорганізмів хвороба починає проявляти себе. Цей період між проникненням вірусу в організм і проявом хвороби називають інкубаційний період грипу. У цей час людина найбільш небезпечна, оскільки активно спілкуючись з людьми, щедро дарує їм віруси. В середньому, інкубаційний період грипу не перевищує 3-х днів. Але за певних обставин при діагнозі «грип» інкубаційний період може розтягнутися до 20-ти діб.

Багато в чому це визначається різновидом інфекції, станом організму і тим, наскільки міцний імунітет людини. Дуже важливо вчасно почати лікування, оскільки в період прихованого перебігу хвороби вірус будь-якого типу — А, В або С — дуже заразний. Якщо є підозра на грип, інкубаційний період бажано не пропустити, а негайно почати лікування «Ергофероном». Препарат допомагає швидше одужати і уникнути ускладнень.

Скільки триває інкубаційний період вірусу грипу

Вірус грипу

Лікарі не завжди можуть точно сказати, наскільки тривалий інкубаційний період при грипі. Небезпечний для оточуючих час визначається наявністю таких чинників:

 • число вірусів, що проникли в організм;
 • стан імунітету людини;
 • вік;
 • супутні хвороби;
 • тип і серотип вірусу-збудника.

Останній пункт один з найважливіших. Коли з'являється необхідність визначити інкубаційний період вірусу грипу, спочатку з'ясовується тип і серотип (підвид) збудника, щоб вибрати ліки і схему лікування.

Прихований період вірусів H1N1, H3N2 короткий — всього 2-3 доби після інфікування.
«Свинячий грип» в латентній формі протікає 2-4 доби, але іноді симптоми проявляються лише через тиждень після потрапляння збудника в організм.
Прихований період «пташиного грипу» розтягується до 17 діб від часу інфікування.
Від кишкового різновиду хвороби більше страждають діти. Інкубаційний період вірусу грипу триває 5-7 днів.

Скільки днів заразний хворий на грип

Признаки грипу

Під час сезонних спалахів хвороб важлива профілактика, оскільки досить складно сказати, скільки днів заразний хворий на грип. На це сильно впливає тяжкість перебігу хвороби і ускладнення, які можливі. Проведені дослідження щодо того, скільки днів заразний грип, дозволяють стверджувати, що заражена людина починає становити загрозу здоров'ю оточуючих за добу до того, як проявляться перші ознаки недуги. Оскільки це момент визначити важко, потрібно бути особливо обережним під час епідемій і сезонних спалахів респіраторних хвороб.

Скільки днів заразний грип, а не інші простудні недуги? В середньому, пацієнт хворіє 7-10 діб. Відповідно, небезпечний він добу-дві до хвороби і такий же проміжок часу після. Використовуючи цю формулу, неважко підрахувати, скільки заразний грип - 9-14 діб. Звичайно, це приблизний результат, оскільки, в разі ускладнень, пацієнт заразний довше. Тому консультація лікаря, який спостерігає пацієнта під час всієї хвороби, обов'язкова. Тільки він точно скаже, скільки заразний грип в вашому випадку.

Як уникнути грипу в період заразністі

Як же зробити так, щоб грип, період заразності якого так варіюється, обійшов стороною? Можна скористатися порадами імунологів:

Прививка от гриппа

 • По можливості, залишайтеся вдома, якщо почали хворіти колеги.
 • Рідше бувайте в громадських місцях: магазин, автобус, театр та інші.
 • Носіть маску, але не довше 2-х годин - після цього на ній вже багато вірусів.
 • Заздалегідь зробіть щеплення від сезонного грипу.
 • Зміцнюйте імунітет правильним харчуванням і імуномодуляторами.
 • Відпочивайте, отримуйте позитивні емоції.
 • Вчасно звертайтеся до лікаря.
  Яким би не був небезпечний грип, інфекційний період можна скоротити, а наслідки мінімізувати, якщо вчасно і правильно пити ліки.
 • Подбайте про чистоту будинку, провітрюйте кімнати.
 • Гуляйте.
 • Частіше мийте руки, щоб самим не занести віруси на слизові оболонки.

Противірусний препарат «Ергоферон» можна застосовувати для лікування грипу та ГРВІ, також він є хорошим профілактичним засобом.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я
Ми використовуємо файли cookie, щоб дозволити нашому сайту працювати належним чином, персоналізувати контент і рекламу, надавати функції соціальних мереж і аналізувати наш трафік.