РУС УКР
Задати питання

Перед вживанням препарату необхідно обов'язково проконсультуватися з лікарем.

Ліки від грипу і застуди для дітей
18/01/2018

Ліки від грипу і застуди для дітей

У зв'язку з несформованим імунітетом, гормональними перебудовами і іншими факторами діти більш схильні до грипу і застуди, ніж дорослі. Як буде протікати захворювання — з легкими катаральними явищами, або ж з яскраво вираженою інтоксикацією — буде залежати від стану імунної системи дитини. Попередити розвиток вірусного захворювання, полегшити його перебіг в разі, якщо воно вже виникло, підвищити імунітет, а також мінімізувати ризик ускладнень допоможуть хороші дитячі ліки від застуди та грипу.

Дитячі ліки від грипу та застуди характеризуються широким асортиментом, внаслідок чого вибрати ефективні і безпечні ліки від грипу для дітей не так просто. Перед тим, як купувати які-небудь ліки від грипу для дітей, бажано проконсультуватися з лікарем, і ретельно вивчити інструкцію.

Всі дитячі ліки від грипу та застуди, в першу чергу, відрізняються між собою діючою речовиною і механізмом дії. Одні ліки здійснюють пряму дію на вірус, блокуючи його ферменти і тим самим пригнічуючи розмноження, інші засоби є синтетичними аналогами природних інтерферонів.

Інтерферони — це захисні білки, які виділяються клітинами нашого організму при впровадженні будь-якого вірусу. Існують і інші ліки від грипу для дітей — індуктори інтерферонів, або імуностимулятори. Препарати сприяють підвищеного вироблення дитячим організмом власних інтерферонів.

Обираємо препарати від грипу і застуди для дітей

Вибираючи дитячі препарати, слід бути особливо уважним. В першу чергу необхідно ретельно ознайомитися з інструкцією, особливу увагу приділивши протипоказаням і можливим побічним ефектам. Найменшою кількістю протипоказань, побічних ефектів і можливістю застосування з раннього дитячого віку характеризуються такі препарати від грипу і застуди для дітей, як Ергоферон.

Препарати на рослинній основі, до складу яких входять екстракти ехінацеї, женьшеню, арніки, меліси, подорожника, можуть викликати алергічні реакції, тому їх потрібно приймати з обережністю. Такі препарати, частіше приймаються з профілактичною метою ніж лікувальною.

Традиційні препарати від грипу для дітей з хімічним складом, як правило ефективні для певного штаму вірусу грипу, широкого противірусного ефекту не мають, тому перед їх застосуванням необхідно проконсультуватися з лікарем і пройти обстеження.

Також вибираючи хороші дитячі препарати проти грипу і застуди, слід звертати увагу на форму випуску. Дітям, які не можуть проковтнути таблетку, або капсулу, підійдуть ліки у формі розчинів, суспензій, ректальних свічок, або ін'єкційні форми.

Як приймати дитячі таблетки від грипу

Для максимального ефекту дитячі таблетки від грипу рекомендується приймати в перші дні захворювання. Це забезпечить більш легке протікання хвороби і зможе запобігти розвитку серйозних ускладнень. Як приймати таблетки від грипу для дітей, буде залежати від віку дитини — чим старша дитина, тим більше дозування їй знадобитися. Детально про спосіб застосування ліків зазначено в інструкції до нього.

Вже досить тривалий період затребувані такі дитячі таблетки від грипу, як Ергоферон. Таблетки від грипу для дітей Ергоферон дозволені з шестимісячного віку. Згідно з інструкцією приймати їх потрібно:

  • в 1 день — впродовж 2 годин потрібно прийняти 5 таблеток через кожних 30 хвилин, далі до кінця дня ще 3 таблетки;
  • з 2 по 5 дні — по одній таблетці вранці, вдень і ввечері;

Для дітей молодшого віку (від 6 місяців до трьох років) таблетку рекомендується попередньо розчинити в кип'яченій воді.

Які препарати від грипу і застуди для дітей безпечні

Головна характеристика, якою повинні володіти засоби від грипу і застуди для дітей крім ефективності — безпека. На жаль, більшість традиційних противірусних препаратів від грипу для дітей можуть викликати побічні ефекти. Найчастіші з них — запаморочення, головний біль, нудота, нерідко блювота, біль в животі, діарея, слабкість, носові кровотечі, шкірні реакції.

Більш безпечними є рослинні засоби від застуди та грипу для дітей. З побічних ефектів в інструкції таких препаратів проти грипу і застуди для дітей, згадуються найчастіше тільки алергічні реакції і розлади з боку шлунково-кишкового тракту.

Дуже часто призначають від застуди і від грипу дітям препарати на основі інтерферонів. Такі засоби мають мінімальну кількість побічних реакцій. Деякі з них дозволені до застосування навіть немовлятам.

Ефективний засіб від грипу та застуди для дітей Ергоферон

Зараз широко застосовуються засоби від грипу для дітей групи індукторів інтерферонів. Вони цілком безпечні, завдяки чому їх можна застосовувати навіть з раннього дитячого віку. На особливу увагу, враховуючи відгуки пацієнтів, заслуговує Ергоферон.

Ергоферон — має посилену противірусну, протизапальну, імуномодулюючу та антигістамінну дію. Ергоферон випускається у формі таблеток для розсмоктування і має приємний смак, для маленьких дітей таблетку необхідно попередньо розчинити в кип'яченій воді кімнатної температури.